Cumhuriyet tarihimizin en büyük yatırımlarından biri olan İstanbul 3. Havalimanı çalışmaları son sürat devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi almak ve bu büyük projeyi yerinde görmek adına ASKON İnşaat, Yapı Malzemeleri ve Mobilya Sektörü heyeti tarafından inşaat alanına ziyaret gerçekleştirildi.

ASKON İnşaat, Yapı Malzemeleri ve Mobilya Sektörü Başkanımız Murat Yılmaz Beyin öncülük ettiği heyet önce İGA BİM Toplantı salonunda çalışmalarla ilgili bir brifing aldı. Ardından teknik ziyaret kapsamında İGA Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Büyükkaytan tarafından ASKON heyetine projenin büyük bir bölümünün tamamlanmış olup, 29 Ekim 2018 tarihinde havalimanının faaliyete geçeceği bilgisi aktarıldı. Bu görüşmenin ardından ASKON heyeti inşaat alanını gezerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler alarak, çalışmaları yerinde gözlemledi.

Yap-İşlet-Devret modeliyle ihalesi gerçekleştirilen üçüncü havalimanı tamamlandığında yıllık 150 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. İnşaatında kullanılacak demir çelik miktarının 350 bin tona, alüminyum malzemenin 10 bin tona, camın ise 415 bin metrekareye ulaşması beklenen proje, 4 etapta tamamlanacak.