GENÇASKON Genel Merkez ve Denizli GENÇASKON kurullarının organizasyonu ile düzenlenen ‘Başarısızlık Zirvesi’ Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Pamukkale Üniversite Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğin açılış selamlama konuşmalarını GENÇASKON Denizli Şube Başkanı Bekir Çakır, ASKON Denizli Şube Başkanı Uğur Küçük ve ASKON Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Yavuzer yaptı. Yavuzer konuşmasında başarılı olabilmeleri için gençlere denemekten vazgeçmemelerini, sonucu ne olursa olsun denemeleri gerektiğini söyledi. Alınan başarısız sonuçların günün sonunda başarının bütününü oluşturan tecrübelere dönüşeceğini belirten Yavuzer gençlere Shakespeare’nin ‘Bazı yıkılışlar daha parlak kalışların teşvikçisidir.’ Sözünü hatırlatarak telkinde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından ‘Başarısızlık Zirvesi’ başlıklı panele geçildi. Panelde konuşmacılar olarak ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, Dizayn VİP Kurucusu Ernakan Malkoç, ASKON Genel Başkan Yardımcısı ve DOF Robotics CEO’su Mustafa Mertcan yer aldı.

Panelde zirveye giden yolda karşılaşılan zorluklar, alınan başarısızlıklar, başarısızlığın nasıl başarıya dönüştüğü, başarıya giden yolda hangi etmenlerin katkısı olduğu, yaşanılan en büyük başarısızlıklar ve bunlardan alınan tecrübeler ile gençlere yönelik tavsiyeler ele alındı.

Program sonrası gençlerden gelen soruların cevaplanması sonrası günün anısına takdimlerde bulunuldu.