Atilla Yılmaz’ın Biyografisi

Atilla Yılmaz, 1967 yılında Konya’da doğdu. İlk ve Orta öğreniminden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’ni kazandı. 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversite’si İnşaat Fakültesi’ni bitirerek İnşaat Mühendisi ünvanını kazandı.
Atilla Yılmaz yükseköğrenimini tamamlaması ile beraber Mayra Yapı şirketinin kuruculuğunu üstlenerek iş hayatına başladı. Aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Mimarlık Ana Bilim Dalında Yüksek lisansını tamamladı.
Bugün, Mayra Yapı Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Aynı zamanda, Atilla Yılmaz Mimarlık ve Mühendislik, May-Map Harita şirketlerinin genel müdürlüğünü, Al Waleed Grup Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.
Atilla Yılmaz MAYRA markasının kurucusudur. Aynı zamanda inşaat sektöründe birçok yeniliği imza atarak, sektörün gelişmesi ve farklılaşması noktasında birçok çalışması bulunmaktadır. Mayra Yapı, İstanbul merkezli Türkiye’nin bir çok noktasında projeler geliştirmekte ve insan odaklı yaşam alanları oluşturmaktadır.
İş hayatının yanında toplumun faydasına hizmet eden bir çok sivil toplum kuruluşunda da görevler üstlenen Yılmaz, MGV Bağcılar İlçe Başkanlığı, Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) kuruculuğu ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, Medeniyet Vakfı Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Üyeliği , İlim Kültür ve Eğitim Vakfı Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Üyeliği, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği, İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerine de devam etmektedir.
YILMAZ, evli ve dört çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.
Atilla YILMAZ
Yüksek Mimar, Mühendis

Askon Sürekli Eğitim Merkezi

Merkezimiz, üye işletmelerin ve işadamlarımızın kendilerini geleceğe hazırlamak ve çok yönlü olarak, kendilerinin kurumsal ve kişisel gelişimlerine destek verecek eğitim faaliyetlerini organize etmektedir.
Gerek trendleri takip etmek açısından gerekse yeni trendler oluşturmak açısından, yeninin ve yeniliklerin taşıyıcı olmak gibi bir görevle işlevini sürdürmektedir.