ASKON Hakkında

Üye işletmelerin ve ülkemizin rekabet gücünü arttırmak, Haksızlıkların giderilmesi mücadelesi vermek ve İktisadi hayatın ahlaki temelde şekillenmesine katkıda bulunmaktır.

Sosyal Medyada Takip Edin

Aydın Erbay’ın Biyografisi

Sanayi hayatına 1980 yılında Gaziantep Nizip’te Yalnız Plastik A.Ş. şirketi ile plastik ayakkabı ve terlik üretimi yaparak başladı. 1992 yılında İstanbul’da kurduğu Erbay Pazarlama ve Ticaret A.Ş. şirketi ile LESCON markası adı altında spor ayakkabı üretimi yapmaya başladı. İlerleyen yıllarda markanın ürün yelpazesine spor giyim ve spor aksesuarlarını da ekleyerek Türkiye’nin ilk ve tek spor, giyim ve ayakkabı markası haline getirdi. Hali hazırda 60 mağazası 600’e yakın satış noktası bulunan LESCON markası ve Erbay Pazarlama ve Ticaret A.Ş. şirketinin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. Aydın Erbay, Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü yönetim kurulu üyeliği, Güngören Nizipliler Deneği onursal başkanlığı görevlerini yürütmekte ve MÜSİAD, Birleşmiş Markalar Derneği ve Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği üyelikleri bulunmaktadır. Ayrıca 2008 yılında Gaziantepspor yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 2017 eylül ayında gerçekleştirilen ASKON 10. Dönem Genel Kurulunda yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.
Aydın Erbay evli ve 4 çocuk babasıdır.

Askon Sürekli Eğitim Merkezi

Merkezimiz, üye işletmelerin ve işadamlarımızın kendilerini geleceğe hazırlamak ve çok yönlü olarak, kendilerinin kurumsal ve kişisel gelişimlerine destek verecek eğitim faaliyetlerini organize etmektedir.
Gerek trendleri takip etmek açısından gerekse yeni trendler oluşturmak açısından, yeninin ve yeniliklerin taşıyıcı olmak gibi bir görevle işlevini sürdürmektedir.