Ayhan Kolaç’ın Biyografisi

1978 yılında Bitlis’in Hizan ilçesinde doğdum. 1984 yılında İstanbul’a yerleşerek ilkokul, ortaokul ve lise eğitimimi burada tamamladım. Halen Eskişehir Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde eğitim hayatıma devam etmekteyim. Evli ve dört çocuk babasıyım.
1996 yılında şuanda aktif olan Kolaçoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurarak ticari hayatıma başladım. Yapı malzemeleri satış noktası olarak kurduğumuz firmamızda toptan ve perakende olmak üzere inşaat sektöründe kullanılan tüm kaba malzemelerinin yanı sıra ince, hırdavat, boya malzemelerinin de satışını yapmaktayız. Daha sonra inşaat malzemesi satışı ile birlikte şirket bünyemize arsa alarak, yapsat ve kat karşılığı inşaatlar yaparak, aynı sektörde başka bir kulvarda çalışmaya devam ettik.
2000 yılında vatani görevini yapmak üzere önce İstanbul, daha sonra Konya’da askerliğimi tamamlayarak 2002 yılında tekrar İstanbul’a dönerek iş hayatıma devam ettim.
2015 yılında ikinci şirketimiz olan Kolaçoğlu Yapı Malzemeleri A.Ş’yi kurarak taahhüt alanında yeni bir sayfa açtık. Kolaçoğlu İnşaat San ve Tic. Limited Şirketi ile inşaat malzemeleri satışı ve bölge bayilikleri, Kolaçoğlu Yapı Malzemeleri A.Ş ile de inşaat yapımı ve taahhüt işleri yaparak aktif ticari hayatımıza devam etmekteyiz.
Seyahat etmek, yeni yerler görmek, gezmek, keşfetmek keyif aldığım bir hayat tarzıdır.
Yurt içinde birçok yeri gezmekle birlikte, yurt dışında da 17 ülke görme fırsatım olmuştur. Çeşitli sivil toplum örgütlerinin kademelerinde görevler icra etmekteyim.

Askon Sürekli Eğitim Merkezi

Merkezimiz, üye işletmelerin ve işadamlarımızın kendilerini geleceğe hazırlamak ve çok yönlü olarak, kendilerinin kurumsal ve kişisel gelişimlerine destek verecek eğitim faaliyetlerini organize etmektedir.
Gerek trendleri takip etmek açısından gerekse yeni trendler oluşturmak açısından, yeninin ve yeniliklerin taşıyıcı olmak gibi bir görevle işlevini sürdürmektedir.