Bekir Aydın’ın Biyografisi

1965 erzurum doğumlu Bekir Aydın evli ve iki çocuk babasıdır, 1983/84 yılında Gaziosmanpaşa imam hatip lisesi mezunu olup, 1987 yılında kurduğu Aydın Ayakkabı Tic. Ltd. şirketi ile gedikpaşada ticarete başladı.
1996 da Norm Ayakkabı A.Ş. kurdu. 1998’de Yimpaş Holding’e devredip, ardından 1999 yılından beri faaliyetlerine devam eden Avm Ayakkabı Tic. Ltd. şirketini kurdu. 2007 yılında Bim’in kurucu ortakları Aziz Zapsu ve Mehmet Fatih Saraç ile beraber Aydi A.Ş ve AYS Üretim A.Ş’yi kurdular. 2014 yılında Faylon Taban A.Ş’yi ve Elif İnşaat Gayrimenkul A.Ş yi kurmuştur.
Hali hazırda; Avm Ayakkabı, Faylon Taban, Fayda Ayakkabı, Elif Yatırım Gayrimenkul ve inşaat şirketleri ile faaliyetlerine devam etmektedir.
ASKON Genel Başkan Yardımcısı, DEİK Afrika İş Konseyleri Yürütme Kurulu üyesidir. Tanzanya, Ruanda, Cibuti iş konseyleri başkan yardımcısı olan Aydın, Maruf Vakfı Kurucu üyeliği, TASD Yönetim Kurulu üyeliği, ÖNDER vb. sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır.

Askon Sürekli Eğitim Merkezi

Merkezimiz, üye işletmelerin ve işadamlarımızın kendilerini geleceğe hazırlamak ve çok yönlü olarak, kendilerinin kurumsal ve kişisel gelişimlerine destek verecek eğitim faaliyetlerini organize etmektedir.
Gerek trendleri takip etmek açısından gerekse yeni trendler oluşturmak açısından, yeninin ve yeniliklerin taşıyıcı olmak gibi bir görevle işlevini sürdürmektedir.