Askon Türkiye’nin en inovatif projelerini görücüye çıkartıyor

ASKON, Türkiye’nin en büyük teknoloji ve dijital dönüşüm etkinliği Smart Future Expo’da, Türkiye’nin en inovatif projelerini görücüye çıkartacak.   “Akıllı Şehirler, Akıllı Projeler” temasıyla gerçekleşecek etkinlikte Akıllı Enerji, Akıllı Binalar ve Çevre, Akıllı Ulaşım ve Araçlar, Akıllı Sağlık ve Medikal ve Diğer Akıllı Uygulamalar olmak üzere toplam 5 farklı kategoride projeler sergilenecek. Ön elemeyi geçen projeler yatırımcılar, üniversiteler, teknoparklar, iş adamları ve sanayiciler gibi girişimcilik ekosisteminin farklı paydaşları ile bir araya gelme imkânını bulacak.

Türkiye’nin teknolojideki gücünü temsil eden Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (TET), yüksek katma değerli ihracatı teşvik etmek amacıyla düzenlediği TET Proje Baharı’nın 7.’si “Akıllı Şehirler, Akıllı Projeler” temasıyla 14 – 15 Kasım 2018’de İstanbul Kongre Merkezi’nde Smart Future Expo 2018 Akıllı Teknolojiler Zirve ve Sergisi ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) tarafından organize edilen Türkiye’nin en büyük teknoloji ve dijital dönüşüm etkinliği Smart Future Expo’da, geleceğin dünyasını şekillendiren teknolojiler konuşulacak.

 

Türkiye’nin teknolojideki gücünü temsil eden Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (TET), yüksek katma değerli ihracatı teşvik etmek amacıyla düzenlediği TET Proje Baharı’nın 7.’si “Akıllı Şehirler, Akıllı Projeler” temasıyla 14 – 15 Kasım 2018’de İstanbul Kongre Merkezi’nde Smart Future Expo ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Üniversite – sanayi işbirliğinin gerçekleşmesinde önemli bir adım niteliğinde olan TET Proje Baharı, 5 farklı kategorideki yenilikçi projeleri, yatırımcıları, iş adamlarını, kuluçka merkezlerini, üniversiteleri ve AR-GE kuruluşlarını bir araya getirecek ve bu anlamda yenilikçi fikirlerin gelişip uygulanmasına öncülük edecek.

 

Proje Baharı, Smart Future Expo Ev Sahipliğinde Gerçekleştirilecek

 

Sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getiren Proje Baharı’na, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’nin (ASKON) düzenlediği Türkiye’nin en büyük teknoloji ve dijital dönüşüm etkinliği Smart Future Expo ev sahipliği yapacak. “Akıllı Şehirler, Akıllı Projeler” temasıyla gerçekleşecek etkinlikte Akıllı Enerji, Akıllı Binalar ve Çevre, Akıllı Ulaşım ve Araçlar, Akıllı Sağlık ve Medikal ve Diğer Akıllı Uygulamalar olmak üzere toplam 5 farklı kategoride projeler sergilenecek. Ön elemeyi geçen projeler yatırımcılar, üniversiteler, teknoparklar, iş adamları ve sanayiciler gibi girişimcilik ekosisteminin

 

farklı paydaşları ile bir araya gelme imkânını bulacak. Danışma kurulunda başarılı isim ve firmaların yer aldığı Proje Baharı’nda, her kategoride ilk 3’e giren projelere para ödülü de verilecek. Ayrıca etkinlik kapsamında Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin kuluçka merkezleri tarafından uygun görülen projeler kuluçka programına kabul edilecekler.

 

Smart Future Expo ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek Proje Baharı ile, Elektrik Elektronik ve Bilişim Sektörü’nün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi, ihracatının sürdürülebilir kılınması, üniversite – sanayi işbirliği kültürünün yaygınlaştırılması amacı ile AR-GE projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirerek aralarındaki iletişimi artırmak, AR-GE destek programlarına başvurulmasına destek olmak, sanayii ihtiyaçları ile buluşmaya katkı sağlayacak ortak proje önerilerinin oluşturulması hedefleniyor.

 

Smart Future Expo Hakkında:

 

Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı ‘Geleceğin Akıllı Teknolojileri’ etkinliği olan ‘’Smart Future Expo Zirve ve Sergisi’’; alanında lider bir platform oluşturarak, Türkiye’nin gelişen ekonomisi, sanayisi ve iş dünyası ile global ekonomide söz sahibi olma vizyonuyla, kamu ve tüm sektörlerde izlenmekte olan çok yönlü ve boyutlu gelişmeleri, dünyayı ve toplumları dönüştüren yeni dönüşümü geniş kitleler ile buluşturuyor ve geleceğimizi görmemizi sağlıyor.

 

Akıllı Teknolojiler çatısı altında, Sanayinin Dönüşümü, Akıllı Şehirler  ve Girişimcilik temalarının eş zamanlı olarak işlendiği; Bilişim, Yazılım, Elektronik, Şehircilik sektörleri başta olmak üzere gelişen IoT, Yapay Zeka, Bulut Bilişim, Büyük Veri gibi geleceğin dünyasını şekillendirecek konulara odaklanan etkinlik; hem sergi alanında hem de eş zamanlı düzenlenen konferanslarla ekonominin yarınına ışık tutacak bir platform oluşturuyor.