Hasan Arslan Yeniden Mersin Başkanı Oldu

Mersin AKİB’te yapılan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Mersin Şubesi Genel Kurulda mevcut Başkan Hasan Arslan güven tazeledi.

ASKON Mersin Şubesi Genel Kurulda 2016-2018 faaliyet raporu ve gelir gider tablosu okundu; ardından genel kurulun oy birliğiyle kabul edildi. Tek liste ile  gidilen  genel kurul seçiminde Hasan Arslan ve Yeni yönetim kurulu, genel kurulda oy birliğiyle seçilerek Hasan Arslan Güven tazeledi.

AKİB’de gerçekleşen genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından başkanlık divanı seçildi. Divan başkanlığını Özcan Can, Katip üyeliklerini de Gökhan Çözeli ve Yusuf Binarbaşı yaptı.

2018 ve 2019 yılı faaliyet programı ve tahmini bütçesi de okunarak onaylandı. Genel Kurulun sonunda dilek ve temenniler bölümünde konuşan Başkan Hasan Arslan, yaptığı konuşmada, ASKON Mersin Şubesi olarak hedeflerinin yerli ve milli kavramının içini doldurup, bu pozisyonuyla bölgesel ve küresel projeler, işbirlikler ve markalar çıkarabilen işadamları topluluğu olabilmek olduğunu belirtti.

Arslan, ” STK’larda bulunma isteğimizin sebebi her alanda ülkemize, memleketimize hizmet etme hep beraber FETÖ ile daha etkin mücadele etme arzumuzdur. Sayın Cumhurbaşkanımızın FETÖ ve diğer terör örgütleriyle verdiği mücadeleyi takdir ve hayranlıkla takip etmekte olup, bu mücadelenin yanında olmaktan hiç bir zaman ayrılmayacağımızı özellikle belirtiyorum. Son zamanlarda dış güçlerin özellikle ekonomi ve diğer alanlardaki saldırılarına karşı Sayın Cumhurbaşkanımı başta olmak üzere bütün hükümet devlet yetkililerinin yanında olmayı her zaman sürdüreceğiz.

ASKON’un bu yeni dönemde misyonu doğrultusunda ülke geleceği için nitelikli fikir ve sivil toplumu güçlü bir kentin ulusal ve uluslararası diyaloga açık, ortak iş yapma kültürüne sahip bir STK olarak; Tüzüğümüze uygun kentimizde aktif rol almamızı sağlayacak, ASKON olarak vizyonumuzu gerçekleştirebilecek sosyal ve farkındalıklı projeleri için hep birlikte çalışalım istiyorum. Bir araya gelmek başlangıçtır. Bir arada durabilmek ilerlemektir, Birlikte çalışmalar başarıdır, Daha verimli, daha güzel, daha barışçıl hareket etmek hep beraber hedefimizdir.

Proje üretmeye devam edeceğimi, bu çalışmaları da sizlerle paylaşacağımızı belirtmek istiyorum. Arslan ailesinin son dönemlerde uğramış olduğu haksızlıklar karşısında ASKON Mersin Şubesi’nin ailemize vermiş olduğu destekten dolayı hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.