GENEL BAŞKANIMIZ TGRTHABER CANLI YAYININA KATILDI

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, TGRT Haber kanalında canlı yayına katılarak güncel ekonomi konularını değerlendirdi.

Sunuculuğunu Yaprak Hırka Yıldız’ın yaptığı, TGRT Haber TV Ekonomi Müdürü Celal Toprak’ın da yeraldığı Ekonominin Dili Programında güncel ekonomi konuları ele alındı.

Yayında 2018 yılını değerlendiren ASKON Genel Başkanımız Aydın, Ağustos ayında bir anda ekonomik buhrana düştüğümüzü beklenmeyen bir durumla karşılaşıldığını söyleyerek, ülke ekonomisinin üretimin ve ihracatın gücüyle birlikte önlemlerinin alındığını belirtti. Yıl sonu itibarıyla büyüme, ihracat ve üretimdeki artışlara bakıldığında bir kısım önlemlerin alındığı gördüklerini de  söyleyen Başkan Aydın, 2019 yılının ilk çeyreğinde dengeleme sürecinin etkilerinin daha rahat görülebileceğini belirtti.

Kredi kartı ve Kobi Teşvik paketlerinin iş dünyasına rahatlama getireceğini belirten Başkan Aydın, iş dünyasının konuya odaklanması gerektiğini söyledi.

Yayında teşviklerin yanısıra KGF, Banka Kredileri, Teşviklerin İş Dünyasına Etkisi, ASKON İhracat Üsleri,  ASKON Bürokrasi Üslerine değindi.

Yayının tamamını izlemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz