İŞ DÜNYASI KOLTUKLARINI ÇOCUKLARA BIRAKTI

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ASKON Genel Merkezi’nde bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, başkanlık koltuğunu Başakşehir Tepe İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Rukiye Uruç’a devretti. Uruç burada yaptığı konuşmasında iş dünyasından daha çok katmadeğerli ürünler üretmesini ve daha çok istihdam sağlamalarını istedi.  

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İstanbul Başakşehir Tepe İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerini genel merkezinde ağırladı.

ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın’ın tek tek selamlaşarak tanıştığı etkinlikte Başkan Aydın, öğrencilere ileride hangi mesleği yapmak istediklerini sordu. 4. Sınıf öğrencilerinin genellikle klasik meslekler üzerinde yoğunlaştığı görüldü.

Daha Çok Yatırım, Daha Çok İstihdam

Etkinlik öncesi kendisi ve ASKON hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün Dünya ile paylaşan ilk ve tek ülkenin Türkiye olduğunu belirterek, çocuklara her işlerini ülke sevdası bilinci ile yapmaları gerektiği telkininde bulundu.

Etkinlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bir klasik haline gelen koltuk devri de gerçekleşti. ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın koltuğunu 4. Sınıf öğrencisi Rukiye Uruç’a bıraktı. Bir iş insanı olarak iş dünyasından beklentileri sorulan Rukiye Uruç, iş insanların daha çok katmadeğerli ürünler üreterek, daha çok istihdam sağlaması gerektiğini söyledi. Uruç ayrıca, büyüklere saygılı olunmasını, görevlerin zamanında yapılmasını ve arkadaşlıklara değer verilmesini istedi.

ASKON Genel Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte çocuklara ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, Genel Başkan Vekili Bekir Aydın, Tepe İlkokulu Müdürü Adıgüzel Çoban, müdür yardımcısı Meriç Keşkeş, Sınıf Öğretmenleri İbrahim Meyyaoğulları ve Gülistan Aslan eşlik etti. Etkinlik sonrası çocuklara günün ansına çeşitli hediye takdimlerinde bulunan ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, kapıya kadar çocuklara eşlik ederek uğurladı ve karne günü kendilerini ayrıca ziyaret edeceğini belirtti.