Fatih Poyraz’ın Biyografisi

Trabzon Çaykara nüfusuna kayıtlı olan Fatih Poyraz 1976 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nde eğitim ve öğrenimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İktisat Politikası alanında Yüksek Lisans dersleri aldı.
İş hayatına gıda sektöründe dış ticaret uzmanı olarak başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hamidiye Kaynak Suları A.Ş.’de Dış İlişkiler Sorumlusu olarak görev yaptı. Hamidiye Kaynak Sularının ilk ihracatını gerçekleştirdi. Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te Lojistik Sektörü ile ilgili özel sektör yatırım projesinde Genel Müdür olarak görev aldı.
Askerlik görevini müteakip Kartal Belediyesi iştiraki Kartursaş A.Ş.’de Genel Müdür, doğalgaz sektöründe faaliyet gösteren bir yazılım şirketinde Kurumsal İletişim ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, gıda sektöründe faaliyet gösteren özel bir şirkette İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Müdürü, savunma ve telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren bir yazılım  şirketinde İş Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı.
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nde “İpek Yolu Göç Ortaklığı Projesi”’ Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi-ICMPD Proje Sorumlusu, İstanbul Göç İdaresi İl Müdürlüğü’nde, Göç Danışmanı, Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği-UNICEF ortaklığında yürütülen Al Farah Çocuk ve Aile Destek Merkezi’nde Göç Danışmanı, Türkiye Maarif Vakfı Afrika Bölge Koordinatörlüğü’nde Afrika Bölge Uzmanı olarak görev aldı.
Poyraz daha önce de bir çok üst düzey STK’larda önemli yöneticilik görevlerinde bulundu. Cihannüma Derneği, İstanbul İktisatçılar Derneği, İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği, Afrika Türkiye İnisiyatifi üyesi ve Uluslararası Kökler Kalkınma Dayanışma ve İşbirliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olan Fatih Poyraz, çok iyi düzeyde İngilizce, temel düzeyde Arapça, Almanca, Özbekçe ve Rusça bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.