ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. Yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, Başkan Erdoğan ve eşi hanımefendilerin daveti üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resepsiyona katıldı.

 

Şehit yakınları ve gazilerin yanısıra siyaset, iş, sanat ve spor camiasından çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı resepsiyonda, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı. Konuşmasında güncel konulara da değinen Başkan Erdoğan, Bizim mücadelemiz mazlumların ve mağdurların son umududur. Onlar için de başarıya ulaşmak zorundayız’’ dedi. Başkan Erdoğan bu konuya ilişkin şunları söyledi;

“Bundan çeyrek asır önce 3-5 milyar dolarlarla Türkiye’yi çok büyük sıkıntıya sokuyorlardı. Bunun onlarca katı büyük saldırılarla şimdi Türkiye’yi sıkıntıya, krize sokamıyorlar. Kredi derecelendirme kuruluşlarının provokatif notlarına rağmen biz yolumuzda hareket ediyoruz. Türkiye’yi parmaklarının ucunda oynattıkları devletçiklerle karıştıranlara tarihimizi hatırlatmak durumunda kalıyoruz. Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 sembol boşa konulmuş değildir. Her birinin bir anlamı vardır. Bizim mücadelemiz mazlumların ve mağdurların son umududur. Onlar için de başarıya ulaşmak zorundayız.”

ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur’da Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Cesur mesajında; 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, ‘’ Savaşlar, zaferler sadece coğrafyalar üzerinde yaşanmıyor. Ekonomik anlamda da sürekli savaşlar yaşanıyor. Günümüzde bunun en somut örneğini yaşıyoruz. Bundan dolayı bekamız için ekonomi alanında da zaferlerimiz olmalı. Yaşadığı birçok badirelere rağmen bugün belli bir noktaya gelen ülke ekonomimiz hiç şüphesiz daha da büyük başarılara imza atabilecek güçtedir. Bunun için ciddi yapısal reform dediğimiz adımları bir an önce atmalı ve 30 Ağustosları ekonomik zaferlerimiz ile taçlandırmalıyız. ’’ dedi.

Başkan Cesur ayrıca ithalata bağımlılığa son verilmesi gerektiğini belirterek, ‘’Dün nasıl ki cephede milletçe bir bütün olarak zaferlere koştuysak, bugün de aynı şekilde milletçe bir bütün olarak ekonomik savaştan galip çıkmalıyız. Bunun için elzem ihtiyaçlar harici dışa bağımlılık gerektiren ürünleri terkederek bu mücadeleyi başlatmalıyız. Bunun için tasarruflarımızı arttırmalı ve üretimin ithalattan oluşan bölümünü iç kaynaklara yönlendirmeliyiz. Unutmamalıyız ki, ekonomi alanında zaferin ilk şartlarından biri de ithal ürünlere olan bağımlılığa son vermekten geçer.

 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik eder, bizlere bu zaferleri yaşatan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ederim. ‘’ dedi.