Muhammet Ali Öz’ün Biyografisi

1975 yılında Karabük’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Karabük’te tamamladı. 1993 yılında Trakya Üniversitesi Edirne Gümrük İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirerek, Eğitimini Los Angeles Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını (MBA) tamamladı. Akademik hayatımdaki başarı ve tecrübesini, mesleğnde 22. yılını doldurarak Dış Ticarete alanında faaliyet gösteren firmalara, ortağı olduğu Oskar Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti. şirketin de Gümrük Müşavirliği ve Dış Ticaret Danışmanı olarak hizmet vererek; ticari hayatında ise Gümrük Müşaviri olarak devam ettirmektedir. Bunun yanında Malima Organizasyon ve MADO işletmeciliği yapan şirket ortaklığı bulunmaktadır.
Dış Ticarete konu olan bir çok; konferans, akademik çalışmalar ve değerlendirmeler yapmaktadır. Sivil Toplum Kuruluşları ve Mesleğin içinde bulunduğu İstanbul Gümrük Müşavirler Derneği Yönetiminde yer almıştır. AK Parti Başakşehir İlçe Başkan Yrd. olarak siyasi çalışmalarını sürdürmektedir. 9. Dönem ASKON yönetim kurulu hizmet sektör başkanı olarak görev yapan Öz, şu anda ASKON Sektörlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
Evli ve üç çocuk babasıdır.

Askon Sürekli Eğitim Merkezi

Merkezimiz, üye işletmelerin ve işadamlarımızın kendilerini geleceğe hazırlamak ve çok yönlü olarak, kendilerinin kurumsal ve kişisel gelişimlerine destek verecek eğitim faaliyetlerini organize etmektedir.
Gerek trendleri takip etmek açısından gerekse yeni trendler oluşturmak açısından, yeninin ve yeniliklerin taşıyıcı olmak gibi bir görevle işlevini sürdürmektedir.