Murat Niziplioğlu’nun Biyografisi

1 Eylül 1969 tarihinde Kilis ilinde doğan Murat Niziplioğlu, ilköğretim öğrenimini burada tamamladıktan sonra  1981 yılında Kilis’te başlayan kuyumculuk sektöründeki iş hayatı Kapalıçarşı’ ya kadar uzandı. 2010 yılında kurdukları aile şirketi olan Nova Pres Kuyumculuk şirketi ile gram  altın üretimine  devam ederken 2012’de  kendi markası NZP GOLD’ u kurdu. NZP GOLD ile toptan perakende gram altın satışı ve akıllı chip sektörlerine adım atmıştır. İstanbul Yenibosna ’ da bulunan fabrikada altın üretimi yapılırken Kapalıçarşı ve Dubai’de bulunan mağazalarda perakende ve toptan gram altın satışı hem yurtiçi hem de yurtdışına  yapılmaktadır.
Niziplioğlu, 2017 yılında medya sektöründe de yatırımlar yaptı. Kanal 6 televizyonunun kurucu ortağı oldu. Kanal 6 ulusal kanal olarak yayın hayatına başladı.
Askon’un yanı sıra BİRKONFED başkan yardımcılığı ve DEMAD üyeliği bulunmaktadır.

Askon Sürekli Eğitim Merkezi

Merkezimiz, üye işletmelerin ve işadamlarımızın kendilerini geleceğe hazırlamak ve çok yönlü olarak, kendilerinin kurumsal ve kişisel gelişimlerine destek verecek eğitim faaliyetlerini organize etmektedir.
Gerek trendleri takip etmek açısından gerekse yeni trendler oluşturmak açısından, yeninin ve yeniliklerin taşıyıcı olmak gibi bir görevle işlevini sürdürmektedir.