Tamer Çelik’in Biyografisi

Tamer Çelik, 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Makina Mühendisliği’nden mezun olmuştur. 7 sene ticaretle uğraşmış ve bilgisayar teknoloji mağazası işletmiştir. 45 yıllık aile firması SEMTA LIMITED’in asıl işi olan inşaat-elektrik bölümlerinin yanına yazılım, bilgisayar ve güvenlik alanlarını eklemiştir.

Bilge Adam Bilişim Grubunda Microsoft Visual Basic ve .Net Yazılım uzmanlık eğitimlerini tamamlamıştır. Yazılım alanında Semtasoft markasını oluşturmuş ve kurumsal firmalara danışmanlık ve bakım desteği vermeye başlamıştır. İnşaat süreç otomasyon yazılımı projesiyle İstanbul Teknokent’e kabul edilmiştir. SMM Belgeli Mekanik Proje Uzmanı, aynı zamanda belgeli Şantiye Şefidir. Solarkent, Trios2023, Maslak1453 gibi projelerde koordinatörlük yapmıştır. Halen PLC, Yangın Alarm, IOT, KNX, IPTV, Ev otomasyonu işleri yapmaktadır. SEMTA’da Gn.Koordinatörlük görevini devam ettirmektedir.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON )
Elektronik – Enerji ve Bilişim Sektörü Başkanlığı* görevini yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Askon Sürekli Eğitim Merkezi

Merkezimiz, üye işletmelerin ve işadamlarımızın kendilerini geleceğe hazırlamak ve çok yönlü olarak, kendilerinin kurumsal ve kişisel gelişimlerine destek verecek eğitim faaliyetlerini organize etmektedir.
Gerek trendleri takip etmek açısından gerekse yeni trendler oluşturmak açısından, yeninin ve yeniliklerin taşıyıcı olmak gibi bir görevle işlevini sürdürmektedir.