Yılmaz Karadeniz’in Biyografisi

1965 yılında Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinin Caferli köyünde dünyaya geldi.
Eğitim hayatına Caferli İlköğretim okulunda başlayarak, ortaokulu ve liseyi Vakfıkebir İmam hatip lisesinde tamamladı. Lise yılların da aile şirketleri Karadeniz Kardeşler Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. KEBİR SÜT’de baba mesleği olan süt ve süt ürünleri imalatında iş hayatına başladı.
1985 yılında acemi birliği İskenderun, usta birliği gölcükte olmak üzere vatani görevini bitirdikten sonra, satış pazarlama ve her aşamasında görev aldığı firmada; 1993 yılından beri; yönetim kurulu üyesi ve 2006 tarihten itibaren’de Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.
01.10.2014 tarihinden bu yana ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından olan ASKON’un Trabzon Şube Başkanlığı görevini başarıyla yürüttü.
Bunların yanında, süt ve süt ürünleri sektöründe faaliyet gösteren sanayicilerin bir araya gelerek kurduğu Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) ’de yönetim kurulu üyesi, Trabzon ticaret borsasında meclis üyesi, çeşitli dernek ve vakıflarda aktif üye olarak görev almaktadır.
Evli ve üç kız üç erkek çocuğu babadır.

Askon Sürekli Eğitim Merkezi

Merkezimiz, üye işletmelerin ve işadamlarımızın kendilerini geleceğe hazırlamak ve çok yönlü olarak, kendilerinin kurumsal ve kişisel gelişimlerine destek verecek eğitim faaliyetlerini organize etmektedir.
Gerek trendleri takip etmek açısından gerekse yeni trendler oluşturmak açısından, yeninin ve yeniliklerin taşıyıcı olmak gibi bir görevle işlevini sürdürmektedir.