Aksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi, Aksaray Üniversitesi (ASÜ), ASKON, İŞKUR ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) işbirliği ile düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliğinde ASÜ öğrencileri, alanında uzman isimlerle bir araya geldi.

Etkinlik kapsamında ASKON Genel Başkanımız Orhan Aydın ile Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Mertcan ve Üyemiz Uğur Ünsal “Gençlik ve Kariyer,” “Endüstri 4.0,” “Türkiye’nin 2023 Hedefleri” konularında öğrencilerle bilgilerini ve deneyimlerini paylaştılar. Panel oturumunda öğrenciler ile bire bir diyalog kuran ASKON Genel Başkanımız Orhan Aydın, gençlere ileriye yönelik projeksiyonlarına yönelik çok çalışmaları gerektiğini yönünde telkinlerde bulundu. Genel Başkanımız Orhan Aydın’a program sonrası öğrencilerin ilgisi büyük oldu.

Etkinlikte ayrıca, Aksaray Valisi Ali Mantı, Birlik ve beraberlik içerisinde olmanın önemine dikkat çekerken, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise bir mesleğe yönelen kişinin kendisini de inşa ettiğini belirtti. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş’la, ASKON İl Temsilcisi Hasan Dağ, kurumlarının çalışmaları hakkında bilgiler verirken, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök de, girişimciliğin ve başarının yolunun hayal kurmak, hedef belirlemek ve çok çalışmak olduğunu kaydetti. Açılış konuşmalarının ardından, Aksaray Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Müdür Yardımcısı Dr. Hacı Veli Bişkin başkanlığındaki panel gerçekleştirildi. Etkinlik, katılımcılara plaketlerinin takdim edilmesiyle sona erdi.