Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Gaziantep Şube açılışı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, ASKON Genel Merkez YK Üyeleri ve çok sayıda iş adamının katılımı ile görkemli bir törenle gerçekleştirildi.
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Gaziantep Şubesi açılışında katılımcılara hitap eden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ‘’Türkiye zamanında toplu iğne bile üretmekten acizken bugün savunma sanayiinin neredeyse tamamını kendi imkânlarıyla yerli ve milli imkanlar ile yapıyor hale gelmiştir’’ dedi. Bakan Gül ayrıca, Türkiye’de kriz bekleyenlerin hayal kırıklığına uğradığını belirtti. ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur’da açılışta yaptığı konuşmasında, Türkiye’nin yeni bir eşikte, yeni bir yol haritasında olduğunu belirterek ‘’hiç durmadan yolumuza devam etmeliyiz’’ dedi.
Açılışta katılımcılara hitap eden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ASKON için,
ANADOLU ASLANLARI TÜRKİYE’DE GERÇEK EKONOMİNİN HEP LOKOMOTİFİ OLMUŞLARDIR
“ASKON Anadolu Aslanları İş adamları Derneği Türkiye’nin büyümesinde kalkınmasında, şahlanmasında alın ve akıl teriyle çok önemli bir misyon üstlenmiş STK’dır. Türkiye’de yerli ve milli kalkınmanın üretimin istihdamın merkezi olan Anadolu Aslanları Türkiye’de gerçek ekonominin hep lokomotifi olmuşlardır. İşte tüm üretim ve istihdam sağlayan bu motivasyona bu sektöre öncülük yapan STK’lardan biride ASKON’dur.’’ derken. Gündeme ilişkin de açıklamalarda bulundu.
Gül bu konuda şunları söyledi;
KRİZ BEKLEYENLER HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI
Türkiye zamanında toplu iğne bile üretmekten bile acizken bugün savunma sanayiinin neredeyse tamamını kendi imkânlarıyla yerli ve milli imkanlarla yapan bir Türkiye haline gelmiştir. 50 yıl önce Avrupa’ya iş için giderken bugün Türkiye istihdam alanı olmuştur. Yaklaşık her yıl 800 bin kişi istihdam edilmiştir. Bu Türkiye’nin AK Parti ile kavuştuğu istikrarın, büyümenin ve kalkınmanın sonucudur. Türkiye AK Parti ile artık bir cazibe merkezi haline gelmiştir. İşte 2017 büyümesi bile Türkiye’nin ekonomisinin doğru yolda olduğunu gösteren en önemli bir veridir. Türkiye için kriz bekleyenler kriz tellallığı yapanlar yine hayal kırıklığına uğramıştır. 2003 ve 2017 büyüme ortalaması da 5,7 olmuştur. Bütün dünya özellikle Avrupa ülkelerine bakıldığında Türkiye ortalaması Avrupa ortalamasının üzerindedir.
50-100 YIL SONRASINI PLANLIYORUZ
Türkiye Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde krizler ülkesi olmaktan çıkmıştır. Kaos ve kriz tarihte kalmıştır. AK Parti Türkiye’ye petrolden ve altından daha kıymetli bir cevheri bulmuştur. İstikrar ve huzur denen cevher bütün vatandaşlarımıza kazandırılmıştır. Öngörülebilir bir Türkiye oluşmuştur. Geleceğini ve önünü gören bir Türkiye yatırımında, üretiminde en önemli sebeplerinden birisidir. Eskiden değil 1 sene sonrasını yarınını göremeyen bir Türkiye vardı. Bugün 50-100 yıl sonrasını planlayan ve hedefleyen bir Türkiye var. Milli gelirimiz 3 kat arttı ve Türkiye 3,5 kat büyüdü.
MİLLETİMİZDEN DESTEK İSİTYORUZ
Önümüzde 24 Haziran seçimi var. Gaziantep üretim ve sanayi şehri. 600 milyon dolarlık bugün neredeyse 7 milyar dolara ulaştı. Peki bu nasıl oldu. Aynı Türkiye aynı insan. İşte burda Recep Tayyip Erdoğan liderliği ve istikrar bu imkanları getirdi. 24 Haziran’dan sonra daha da iyisini yapabilmek için milletimizden destek istiyoruz. “ dedi.
ASKON Gaziantep Şubesi açılışında ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur’da katılımcılara hitap etti. Türkiye’nin yeni bir eşikte, yeni bir yol haritasında olduğunu belirten Cesur, bu konuda şunları söyledi;
GAZİANTEP GAZİ SIFATININ YANISRA ENSAR SIFATINI DA TAŞIMAKTADIR
Toprağında vatan ve millet sevdalısı kahramanları eksik olmadığı, gazi şehrimiz Gaziantep bugün nüfusu bakımından Türkiye genelinde ilk 10’a girerken, nüfus yoğunluğu bakımından da ilk 4’te yeralmaktadır. Türkiye ekonomisine yüzde 5 ile büyük katkı sağlayan Gaziantep ayrıca bulunduğu bölgenin de lider şehri olma özelliğini korumaktadır. Bütün bu veriler, şehrimizin ne kadar hareketli olduğunun da göstergesidir. Gaziantep bugün mültecilere de kucak açarak Gazi sıfatının yanısıra Ensar Sıfatını da taşımaktadır. Türkiye’nin Ortadoğu’ya açılan bu kapısı her gün daha modern bir şehir haline gelmiş, adeta ticari bir üst olmuştur. Bugün bu gazi ve ensar şehirde olmaktan ve ASKON’umuzu burada temsil edecek olmaktan duyduğumuz memnuniyeti ayrıca dile getirmek isterim
BAŞKAN CESUR: “TÜRKİYE İÇİN HİÇ DURMADAN YOLUMUZA DEVAM ETMELİYİZ”
Türkiye yeni bir eşikte, yeni bir yol haritasında. Bizlere düşen bu ortamda daha çok üreten, istikrarlı bir şekilde büyüyen bir Türkiye sağlamak adına bu yükü omuzlamaktır. Dünden daha çok çalışarak geleceğin büyük Türkiye’sini kurmaktır. Hamdolsun içten dıştan, sağdan soldan ne kadar sallamaya çalışsalar da ülkemiz dimdik ayakta durmasını bildi. Bu bizim ne kadar büyük bir millet ve ne kadar büyük bir devlet olduğumuzun göstergesidir. Bugünlere elbette kolay gelmedik. Bu nedenle bu kıymetin değerini bilmeli, ona sahip çıkmalı ve istikrarlı bir Türkiye için hiç durmadan yolumuza devam etmeliyiz.
Açılışta ayrıca Gaziantep Şube Başkanı Alper Tunga Çiftçi’de katılımcılara hitap etti. Çiftçi konuşmasında emperyalist saldırılara karşı milletçe dimdik ayakta duracağımızı söyledi.
Çiftçi bu konuda şunları söyledi;
ÇİFTÇİ: HER ZAMAN DİMDİK AYAKTA DURACAĞIZ
Gazişehrimiz sanayi alanındaki gelişmişliği kadar turizm alanında da bir cazibe merkezi olarak bölgenin tarihi ve köklü şehirlerinden biridir. Tarihi ipekyolunun şehrimizden geçmesi ticaretin gelişmesini ve sürekli canlı kalmasını sağlamıştır. Ticaretin ve sanayinin bu kadar gelişmiş olduğu Gazişehrimizde ASKON Gaziantep Şubesi olarak hakkı bilen, adaletli, ahlaklı sevgi ve sorumluluk sahibi işadamlarımızla ASKON çatısı altında birleşip başta ülkemizin ve şehrimizin kalkınması için çalışmalarımızı yılmadan yorulmadan üyelerimizin işlerini geliştirmede inovasyon çalışmalarında ve pazar paylarını artırmada fikir alış verişi yaparak sürekli yenilenen köklü işletmeler oluşturmayı hedeflemekteyiz. Ülkemizin içinde bulunduğu bu süreçte emperyalist güçler her türlü saldırıyı hayasızca yapmaktadırlar. Bu hain saldırılar ne kadar şiddetli olursa olsun biz millet olarak her zaman dimdik ayakta duracağız. “
Açılış konuşmalarının ardından ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur ve Gaziantep Şube Başkanı Alper Tunga Çiftçi katılımlarından dolayı Sayın Bakana vazo hediye takdiminde bulundular. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından iftar programlı ile birlikte açılış galası gerçekleştirildi.