Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) 10. Olağan Genel Kurulu, “Büyük Direniş” teması ile Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. ASKON 10. Olağan Genel Kurulu’nda Hasan Ali Cesur, oy kullanan delegelerin tamamına yakının oyunu alarak ASKON Genel Başkanı seçildi.

Yaklaşık 1.500’e yakın iş insanının katıldığı Genel Kurul büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Genel Başkanı Mustafa Koca başkanlık görevini, Genel Kurula katılan üyelerin oylarıyla seçilen Hasan Ali Cesur’a devretti.

İstiklal Marşı ve Kuran Tilaveti ile açılışı yapılan, Divan kurulu üyelerinin belirlenmesiyle başlayan Genel Kurul’da, Genel Başkan Mustafa Koca konuşmalarını yaptı.

ASKON 2014-2017 yılı Faaliyet Raporu ve gelir gider tablosu ile 2017-2018 yılı Faaliyet Programı ve tahmini bütçesi kabul edildi. Yönetim, denetleme, disiplin kurulu asil ve yedek üyeleriyle belirlendiği genel kurul çalışmaları sonucu, ASKON’un yeni genel başkanlığına Hasan Ali Cesur getirildi.

Hasan Ali Cesur konuşmasında; ASKON olarak hedeflerinden birinin, yerli ve milli kavramının içini tam olarak doldurup, bu pozisyonuyla bölgesel ve küresel projeler, iş birlikleri ve yeni markalar çıkarabilen iş adamları topluluğu olabilmek olduğunu kaydetti. ASKON’un yeni dönemde, misyonu doğrultusunda ülke geleceği için nitelikli fikir ve projeler üretmeye devam edeceğini bu çalışmaları da rapor haline getirerek kamuoyuyla paylaşacaklarını, hep birlikte belirleyecekleri stratejik sektörlere odaklanarak, yerel ve bölgesel kalkınma için öncülük yaparak var var gücü ile çalışacaklarını dile getirdi.

Cesur, sözlerine şöyle devam etti:

“ASKON yeni dönemde tüm devlet kurumları ile tam uyum içerisinde üyelerimize hizmet üretecektir. Ortaya koyduğumuz çalışmalarla milli menfaatlerimizi her daim güçlendirecek, ekonomimizin yükselişi ve istikrar için tüm vaktimizi, aklımızı, enerjimizi bu mücadeleye harcayacağız. Gün kişisel hesaplar yapma günü değildir. Böyle zamanlarda kişisel hesaplar kimseye bir kazanç sağlamaz, ümmetin menfaatleri her türlü kişi, grup ve zümreden çok daha önemlidir.” dedi.