Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Heyeti, Genel Başkanımız Orhan Aydın başkanlığında Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu.

Ankara ziyaret heyetinde Genel Başkanımızın yanısıra Genel Başkan Vekilimiz Bekir Aydın, Genel Başkan Yardımcılarım Gökhan Yavuzer, Ercan Vergili, İcra Kurulu Üyemiz Mutlu Armağan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Emre Tonkuş ve Kurumsal İletişim Danışmanımız Seçkin Çakır yer aldı.

Heyetin ilk görüşmesi Kültür ve Turizm Bakanı M.Nuri Ersoy’a oldu. Görüşmede ASKON’un yeni dönem planlamaları ve 9 Şubat 2019 tarihinde Kayseri Kültepe’de gerçekleştirilecek olan Kültepe Ekonomi Zirvesi ele alındı. Sayın Bakanımız Kültepe’nin UNESCO kalıcı listesine alınabilmesi yapılması gerekenler ve bakanlık destekleri hakkında heyetimize bilgilendirmelerde bulundu. Görüşme sonrası toplu fotoğraf çekimi ve Genel Başkanımız Sayın Orhan Aydın’ın Kültepe’ye özgü kil tableti hediye takdimleri ile ziyaret son buldu.

Heyetin bir durağı da Gençlik ve Spor Bakanlığı’na oldu. Ziyarette ASKON’un yeni döneme ilişkin planlaması ve bakanlığın çalışma alanlarına ilişkin fikir alışverişlerinde bulunuldu. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın M. Muharrem Kaşıtoğlu, ASKON’un da sportif faaliyetler yer bulmasını, bir kulüp oluşturmasını ayrıca kültürel konularda da üreteceği projelerde birlikte yer almaktan büyük memnuniyet duyacaklarını belirtti. Son derece verimli geçen görüşme toplu fotoğraf çekimi ve Sayın Başkanımızın hediye takdimleri ile son buldu.

ASKON Heyetinin Ankara ziyaretleri kapsamında diğer adresi PTT Genel Müdürlüğü oldu. Burada PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik Bey tarafından çok sıcak ağırlanan ASKON Heyeti birlikte yenen öğle yemeği sonrası ikili iş geliştirme konusunda karşılıklı görüş alışverişlerinde bulundular. PTT’nin hizmet verdiği e-ihracat, kargo, araç kiralama vb. hizmetler üzerinde iş birliklerinin geliştirilmesi hususunda prensip anlaşmasını varıldı. Görüşme karşılıklı hediyeleşme ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.