ASKON Ordu Şubesi açılışı gala yemeğinde katılımcılara hitap eden ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, Türkiye’nin yeni bir yol ayrımında olduğunu belirterek, Türkiye’yi terör ve darbe ile bölüp parçalayamayanların bugün ekonomi ve siyaset üzerinden ülkemize saldırılara devam ettiğini söyledi. ABD’nin İran ile nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilmesine de değinen ASKON Başkanı, ABD’nin Ortadoğu’da varlığının iki sebebini ‘’Biri İsrail’in güvenliği bir diğeri de Arap dünyasının zenginliğini gaspedebilmek’’ olarak açıkladı.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Ordu Şubesi törenle açıldı. Yeni Mahalle Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan binasında faaliyete geçen ASKON Ordu Şube Başkanlığı’na Cemal Kelleci getirildi.

ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur’un da katıldığı açılış törenine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, Kumru Belediye Başkanı G.Murat Hatipoğlu, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, Çaybaşı Belediye Başkanı İsmet Yanık ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Açılış sonrası gerçekleştirilen gala yemeğinde ASKON Başkanı Hasan Ali Cesur, davetlilere hitap etti. Hitabında ülke ve dünya gündemine değinen ASKON Başkanı, bu konuda şunları söyledi;

Hedefleri Açık Güçlü Bir Türkiye’nin Önüne Geçmek

Evet Türkiye yeni bir yol ayrımındadır. Ülkemiz adına son derece önemli bir eşikteyiz. Bu eşik öncesi yaşanılanları hepimiz görüyor ve yaşanılanlara hepimiz şahit oluyoruz. Türkiye ne zaman bağımsız bir ekonomiden, hür politikalardan, yerli ve milli güçlü bir Türkiye’den bahsette, özellikle dış mihraklı saldırılara maruz kalmaktadır. Türkiye’yi terör ve darbe ile bölüp parçalayamayanlar bugün ekonomi ve siyaset üzerinden ülkemize saldırılara devam etmektedirler. Öyle ki terör yandaşlarına Avrupa Parlamento’sunun kapılarını sonuna kadar açanlar, Avrupa’daki vatandaşlarımızla orada buluşmamıza engel olmaktadırlar. Bu iki yüzlülük, tarafgirliktir. Yine aynı şekilde ES EN Pİ (S&P) gibi kredi derecelendirme kuruluşlarıyla ülke ekonomisini hedef alıyor, hazırladıkları raporu sızdırarak Borsamıza zarara uğratmaya çalışıyorlar. Hedefleri açık, güçlü bir Türkiye’nin önüne geçmek.

Modern DEAŞ Kafalılara Gerekli Cevap Verilecektir

Bir bakıyorsunuz elinde onlarca Müslümanın ve Afrikalı’nın kanı olan Fransa, dünü unutmuşçasına bugün kalkıyor Kur’an ayetlerinden bazılarını kaldırın diyor. Neden ! kendi ürettikleri terör unsurları ile, işte İslam bu ! algısını üretip, İslamı karalayıp, tüm dünyaya kötü göstermeye çalışıyorlar. Sonra da kalkıp teröristlerin anlayışı üzere İslamı değerlendirip bu hadsiz, fütursuz, ahlakça açıklamayı yapıyorlar. Hicr Suresi 9. Ayette Yüce Mevlamız şöyle buyurur; Şüphe yok ki, Kur’an-ı biz indirdik ve şüphe yok ki onu mutlaka koruyacağız’. Bizler de bu emir doğrultusunda Kur’an’ın bir ayetine bile dokundurtmayacak imana sahibiz elhamdülillah. Bu modern DEAŞ kafalılara ilim ile irfan ile gerekli cevabı elbette ümmetin bir parçası olarak vereceğiz.

ABD’nin Ortadoğu’daki Varlığı İsrail’in Güvenliği, Arap Dünyasının Zenginliği

Ve yine bakıyorsunuz, Okyanusun ötesindeki darbecilerin çobanına sahip çıkan Tramp yine krizlerden fayda üretmek için bu defa İran ile nükleer anlaşmasını tek taraflı feshediyor. Türkiye’ye S400 alıyor diye yaptırım çalışmaları yapıyor. Biz bu senaryoyu Irak’ta gördük. Irak’a girme gerekçelerinin bir yalandan ibaret olduğunu da gördük. Ve bugün demokrasiyi getireceğiz dedikleri Irak’ın ne halde olduğunu da görüyoruz. ABD’nin Ortadoğu’daki varlığının iki sebebi vardır. Biri İsrail’in güvenliği bir diğeri de Arap dünyasının zenginliğini gaspedebilmektir. Bu nedenle ABD Ortadoğu’da hiçbir zaman barıştan ve huzurdan yana olmaz.

Evet biz istikrardan, büyüyen ekonomiden, güçlü ve müreffeh bir Türkiye’den yanayız. İnşallah hayırlısı ile ülkemiz adına bu seçim sürecini atlatır, bir an önce gündemden düşürür ve yolumuza hızlı adımlarla devam ederiz.