1975’te Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme ihtiyaçlarının milli ve özgün olarak karşılanması amacıyla  faaliyete başlayan ve faaliyetlerini geliştirerek bugün uluslararası ölçekte bir firma haline gelen ASELSAN’ın, Macunköy tesislerine  ASKON Yeni Yatırımlar ve İş Geliştirme Komisyon’u tarafından 13.02.2018 tarihinde inceleme gezisi gerçekleştirildi.

 

ASKON Yeni Yatırımlar ve İş Geliştirme Komisyon Başkanımız Sayın Bekir AYDIN’ın öncülük ettiği heyet, önce, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. İbrahim ÖZKOL tarafından karşılandı. Heyetler hediyeleşme merasiminden sonra brifing salonuna geçti. Salonda ASELSAN Kurumsal İletişim Müdürü Sayın Dr. Hasan Fatih BİNGÖL tarafından verilen ASELSAN sunumunu dinleyen ASKON heyetine ayrıca sırasıyla, ASELSAN teknik ekibi tarafından Ulaşım Güvenlik ve Enerji Sistemleri Sektör Başkanlığı (UGES) Üretim Holünde ve Hacim KAMOY Üretim Holününde, Haberleşme Bilgi Teknolojileri, Mikroelektronik Güdüm & Elektro-Optik, Radar Elektronik Harp, Savunma Sistemleri Teknolojileri ve Ulaşım,Güvenlik Enerji&Otomasyon faaliyet alanlarında son gelinen noktalar hakkında bilgi verildi.

 

Ayrıca, Macunköy, Akyurt, Gölbaşı ve Teknoket olarak 4 ayrı tesisleri ile bir çok yurtiçi ve yurtdışı iştiraklerinin de bulunduğunu belirten ASELSAN yetkilileri, Üniversite İşbirliği, ve Yan Sanayi İşbiriliği’ne çok önem verdiklerini belirttiler.