ASKON Dış İlişkiler ‘den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Yavuzer, ASKON Kurumsal İlişkiler ‘den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Orhan Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı Mustafa MERTCAN ve Komisyon üyeleri Nergis Arslan ve Bakıt Baydelev ile beraber Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Cui WEİ’ yi makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Yapılan ziyarette iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geldiği son nokta ve ticari ilişkilerin artırılmasına adına yapılması mümkün olabilecek faaliyetler ele alındı ve bu hususta fikir alışverişi yapıldı. İki ülke arasında ticaret ve yatırım hacmini arttıracak olan ilkinin 2018 yılında yapılacağı Çin Uluslararası İthalat Fuarı ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. ASKON Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Sayın YAVUZER iki ülke arasındaki mevcut ekonomik hacmin artması konusunda ASKON’un ortak projeler üretimi ve ikili ticari ilişkilerin daha da artırılması için hazır olduğunu beyan etti.
Yapılan ziyaret sonrasında İstanbul Başkonsolosu Wei ASKON Heyetinin kendilerine yaptığı ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Wei Türkiye Cumhuriyeti-Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin artırılması adına ellerinden gelebilecek yardımı yapma hususunda hazır olduklarını beyan ettiler.
Ziyaret ASKON Heyetinin Sayın Başkonsolosa hediye sunmasıyla sona erdi.