ASKON Şırnak şube açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

Silopi Grand Otel’de gerçekleştirilen ASKON Şırnak Şube açılışına Genel Başkanımız

Orhan Aydın ve üst yönetimimizin yanısıra Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, Bölge Koordinatörleri Abdullah Ağralı,Cemil Yaman, Ak Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik,Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş,  Şırnak Ak Parti Milletvekili Adayı iş insanı Mahmut Ökten, Ak Parti Şırnak İl başkanı İbrahim Halil Erkan, Şırnak Ticaret ve sanayi oda başkanı Osman Geliş,DAİB Şırnak temsilci ve yetkilileri ile MÜSİAD Şırnak başkan ve üyeleri, bölgenin yatırıcımlar, iş insanları ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı katılım sağladı.

ASKON Şırnak şubesi açılışı gala yemeğinde katılımcılara hitap eden Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Şırnak İlimiz ekonomisine ve kalkınmasına yapacağı

çalışmalarla büyük katkılar sunması temennisiyle gerçekleştirdiğimiz ASKON Şırnak şubemiz hayırlı uğurlu olsun temennisinde bulunarak açılışı yaptı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, teşkilatçılık üzerine

ayrı bir parantez açarak bu konuda şunları ifade etti;

 

Buradan açılışımız vesilesi ile ayrıca teşkilatlarımıza seslenmek isterim,

Düşünce sistemi ve bu sisteme uygun ilkeler olmaksızın, bir teşkilat asla kurulamaz veya sürdürülemez. Kuruluşu ne kadar yeni, oluşumu ne kadar genç olursa olsun, çağımıza, coğrafyamıza uygun olarak kendini yenilemiş, mutlaka kabul gören toplumsal bir ideali veya düşünce sistemini benimsemelidir. Üstat Necip Fazılın kısa ve öz şekilde belirttiği gibi adeta Kök mazide atiler olunmalıdır. İlkeler ve fikirler, teşkilatların gerçek lokomotif gücüdür ve teşkilatlara manevi bir kuvvet kazandırır. Çarpık ilişkiler, dünyevi çıkarlar ekseninde oluşan teşkilatlar kördür, topaldır.

ASKON olarak bizim bu konularda kaybedecek bir günümüz dahi yoktur. Bizler bir ideal uğruna bir araya gelmiş aileyiz. Bu ailenin en önemli yapı taşlarından biri de teşkilatlarımızdır. Sizler Genel Merkezin omurgasını oluşturmaktasınız. Sizlerin dik duruşu, erdemli tavırları bizi her daim onure eder, güçlü kılar. Aynı şekilde şunu net bir şekilde ifade etmek isterim.. Biz büyük bir davaya sahiplenmiş inananlarız. Bizlerin ülkemiz adına, insanlık adına, mazlumların hakkı adına yapması gereken çok işler var. Bu uğurda şahsi çıkarlarını, heva ve heveslerini ön planda tutan düşünce sahipleri azla bizimle yürüyemez ve asla aramızda barınamaz. Bunun bu şekilde bilinmesini açıkça isterim.