Maltepe mah. Davutpaşa cad. Zeytinburnu/İstanbul
+90 212 481 5550

ORHAN AYDIN

ANADOLU ASLANLARI İŞ ADAMLARI DERNEĞİ GENEL BAŞKANI

Orhan AYDIN, Ankara doğumlu olup Aslen Sivas’ın Akıncılar ilçesindendir. Orta Öğretimini Eyüp İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. Lisans Eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde, İktisat bölümünü tamamlayarak, Kanada’da MBA programını akabinde de İstanbul Üniversitesinin İktisat bölümünde Yüksek Lisansını tamamlayarak YÜKSEK İKTİSATÇI unvanını almıştır, halihazırda İstanbul Üniversitesi İktisat Anabilim dalında Doktora tez çalışmalarını sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce, İtalyanca ve Arapça dillerini konuşabilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

İstanbul Esenyurt ilçesinde, OMA IPLIK A.Ş. adında iplik üretim tesisleri bulunmakta olup Türkiye’de sektöre yün veren OMAFIL markası ile işlerine devam etmektedir.

ASKON’da 2014-2017 yıllarında yönetim kurulu üyesi olarak Yeni Yatırımlar Komisyon Başkan Yrd. ve 2016-2017 yılı içerisinde Kurum Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür, 2017 yılında yapılan ASKON Genel Kurulu sonrası Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüstür.

Hali hazirda Istanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Denetim Kurulu görevleri devam etmektedir.

ASKON 11. Olağan Genel Kurulu sonrası ASKON Genel Başkanlığına seçilmiştir.

VİDEO GALERİ

GENEL BAŞKANIMIZIN KATILDIĞI ETKİNLİK VE PROGRAMLARDAN VİDEOLAR

FOTO GALERİ

GENEL BAŞKANIMIZIN KATILDIĞI ETKİNLİK VE PROGRAMLARDAN FOTOĞRAFLAR

SAYILARLA ASKON

ASKON OLARAK ÜLKE EKONOMİSİNE KATKILARIMIZ

KURUMSAL ÜYE 6.000+
İSTİHDAM 500.000+
İHRACATA KATKI 17 MİLYAR $ +

YENİ ASKON ÜYELERİMİZ

ASKON OLARAK ÜLKE EKONOMİSİNE KATKILARIMIZ