Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “2017 Yılı Elektrik Yatırımları Toplu Açılış Töreni”ne katıldı.
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen törende 2017 yılı boyunca devreye alınan enerji yatırımlarının, üretim, iletim ve dağıtım, hepsinin toplu açılışı gerçekleştirildi.
Açılış törenine ilişkin bir değerlendirmede bulunan ASKON Başkanı Hasan Ali Cesur bu konuda şunları ifade etti; “Türkiye’nin enerji konusunda yatırımlar gerçekleştirmesi kalkınmakta olan ülkemiz adına çok çok önemli. Kesintisiz ve verimli bir altyapı iş dünyasının çalışmalarına da olumlu katkı demektir. Yeni yatırımlar harici, eskimiş altyapılarında değiştirildiğini görüyoruz. Bu alanda rekor kırılarak tarihi bir yatırım yılı oldu, emeği geçenlere iş dünyası adına teşekkür ederiz” dedi. Başkan Cesur ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın nükleer tesis konusundaki sözleri için de gelişmiş ülkeler bu tesislere sahip, bize gelince durun diyorlar bu büyük bir tezat. Madem rekabet çağındayız sizler de ne varsa aynısı hatta daha mükemmeli bizde de olacaktır yorumunda bulundu.