ASKON’un üyesi olduğu ve ASKON’u temsilen Genel Başkanımız Hasan Ali Cesur’un katıldığı Milli İrade Platformu tarafından düzenlenen ‘’Kudüs Kırmızı Çizgimizdir’’ başlıklı basın toplantısı Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

 

Milli İrade Platformu adına basın metnini İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Yusuf Tülün okudu.

ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasının ekonomik ve siyasi buhranlarla boğuşan dünyayı daha büyük bir kaos ortamına sürüklediğine dikkati çeken Tülün, “1948’den itibaren işgallerini artırarak devam ettiren siyonist İsrail, yaptığı katliamlarla tam bir terör devleti haline gelmiş ve başta Amerika olmak üzere emperyalist güçlerden almış olduğu cesaretle ramazan arifesinde çok büyük bir katliam daha gerçekleştirmiştir. ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasını barışçıl yollarla protesto edenlere yönelik saldırılarda çok sayıda Filistinli kardeşimiz şehit olmuş ve binlercesi de yaralanmıştır. Bu olaylar esnasında yaşananlar bir kez daha siyonizmin kanlı yüzünü ortaya koymuştur.” ifadelerini kullandı.

Tülün, tüm dünyanın gözü önünde yaşanan katliamlara halklar nezdinde tepki gösterildiği belirterek, devletlerin duyarsızlığının ise tahammül edilemez noktaya geldiğini söyledi.

Öte yandan İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği terörü kınayan ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, 18 Mayıs 2018 Cuma günü Yenikapı’da düzenlenecek olan ‘’Zulme Lanet Kudüs’e Destek’’ Mitingine de ASKON olarak destek vereceklerini belirtti.