ASKON (Anadolu Aslanları İşadamları Derneği) Kuveyt’in İstanbul Başkonsolosluğu’nu ziyaret etti.

 

ASKON Genel Başkan Yardımcı ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Gökhan YAVUZER, Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı Mustafa MERTCAN, üyelerimiz Abdullah Ali M. ALABDULKARİM ve Nihal TEKTUNA Kuveyt Devleti İstanbul Başkonsolosu Mohammad F.M.F. ALMOHAMMAD’ı makamında ziyaret ettiler.

 

Ziyaret kapsamında Türkiye ile Kuveyt arasındaki mevcut ticari ilişkiler ele alınırken ilişkilerin geliştirilmesi noktasında yapılabilecekler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. ASKON heyeti Türkiye ile Kuveyt arasındaki ticari ilişkilerin daha da genişlemesi gerektiğine, ASKON’un da bu noktada önemli bir rol oynamaya hazır olduğunu vurguladı. Gökhan YAVUZER, “ASKON üyeleri ile Kuveytli işadamları arasındaki ilişkiyi geliştirmeyi ve ortak projeler üzerinde çalışmayı arzu ediyoruz. Bu anlamda gelecek planlamalarımızı yapmak ve fikirlerimizi paylaşmak amacıyla Kuveytli işadamlarını ASKON Genel Merkezi’nde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.” şeklinde konuştu.

 

ASKON heyetinin kendilerini ziyaretinden memnuniyetini dile getiren Başkonsolos Almohammad ticari ilişkilerin gelişmesi için elinden gelen desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti. Türk işadamlarının Kuveyt’te, aynı şekilde Kuveyt işadamlarının da Türkiye’de faaliyetlerde bulunduğuna dikkat çeken Almohammad, “Bu faaliyetlerin daha da büyümesi için elimden gelen desteği vereceğim. İki ülke ilişkileri siyasi, ekonomik ve toplumsal alanda gelişmeye çok elverişli.” ifadelerini kullandı.

 

Ziyaret sonrası Dış İlişkiler Komisyon Başkanı Gökhan Yavuzer, Mohammad F.M.F. ALMOHAMMAD’a elif tablosu hediye etti.