Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şube Başkanları İstişare Toplantısı Ankara’da geniş bir katılımla gerçekleşti.

Ankara’da düzenlenen toplantıya AK Parti 65. Dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu katıldı.

ASKON Tanıtım filminin ardından Genel Başkan Vekili Muhammet Ali Öz toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

ASKON’u yarınlara daha sağlam adımlarla taşımak üzere bu toplantılarda bir raya geldiklerini belirten Öz, ‘’Biz biliriz ki, hakikati, erdemi, güzeli ve ideali arayanlar kardeştirler. Bu nedenle teşkilat; vicdanın, adaletin, karşılıklı anlayışın hüküm sürdüğü bir ailedir. Teşkilat; topluma hitap eden bir dava veya felsefe, davaya inanan kişi ve yürekleri aynı dava için atan bir grup insan ile şekillenir ve ideal hizmet anlayışı hedeflenir.’’ Diyerek ASKON’un teşkilatlanma yapısına vurgu yaptı. Öz konuşmasında ayrıca teşkilatlanma çalışmalarına ilişkin yeni yol haritasını da şube başkanlarına aktardı.

Genel Başkan Vekili Muhammed Ali Öz’ün ardından Genel Başkanımız Orhan Aydın şube başkanlarımıza hitap etti.

Genel Başkanımız konuşmasında ASKON olarak göreve geldikleri günden bu yana yapmış oldukları faaliyetler ile ASKON’un vizyonunu genişlettiklerini belirterek, ileriye yönelik çalışmaların da aynı azim ve gayretle devam edeceğini, birlikte daha güçlü işlere imza atacaklarını söyledi. Başkan Aydın ayrıca ASKON ‘un kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden dik duruşunu sergilemeye devam ettiğini söyledi.

Başkan Aydın’ın ardından AK Parti Genel Başkan Vekili Jülide Sarıeroğlu şube başkanlarımıza hitap etti.

AK Parti olarak kuruldukları günden bu yana bir çok başarılı işe imza attıklarını belirterek, bunda elbette Anadolu Aslanlarının da katkısı olduğunu söyledi. Dönem dönem AK Parti’ye karşı zorluklar çıkartılsa da bunu aşmayı başardıklarını belirten Sarıeroğlu her daim bir telefon kadar ASKON’a yakın olduklarını söyledi ve daha birlikte yapacağımız çok işler var dedi.

Konuşmalar sonrası Genel Başkanımız Jülide Sarıeroğlu’na günün anısına takdimde bulunarak katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Toplantının ikinci kısmında şube başkanlarımız çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. Daha sonra yakın dönem planlamaları üzerine ve alınan kararlar noktasında istişarelerde bulunularak toplantı sona erdi.