Türkiye ve İstanbul Genelinde Toplu Taşıma Sektörünün Sorunları ve Çözüm Önerileri konulu panel ASKON’da gerçekleştirildi.

Hizmet Sektörü Başkanı İsmail Purtuloğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı panelde, İETT İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Kazdal, Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişim Daire Başkanı Cevdet Güngör ve Otobüs İşletme Daire Başkanı Ayhan Ayvaz’ın konuşmacı olarak katoıldığı paneli, otobüs işletmecileri ve ASKON üyeleri takip etti.

Kalite Her Geçen Gün Artıyor

Panelde katılımcılara hitap eden İETT İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Kazdal, otobüslerde kalitenin her geçen gün arttığını belirterek, İETT’nin bunu 147 yıllık bir tecrübeyle sağladığını belirtti. Buna rağmen yine eksikliklerin olduğunu söyleyen Kazdal, Mevcut haliyle özellikle sabahları metrekareye düşen kişi sayısı çok fazla bunu azaltmanın çabası içerindeyiz dedi. Kazdal ayrıca havuz sistemini de gerçekleştirdikleri için otobüs yöneticilerine teşekkür etti.

Raylı Sistemlerle Çözüldü

Kazdal’ın ardından katılımcılara hitap eden İETT İşletmeleri Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişim Daire Başkanı Cevdet Güngör, gelişmiş ülkelerin ulaşım ve trafik sistemini raylı sistemlerle çözdüğünü belirtti. Türkiye’de ise bu konuda 100 yıllık bir ara verildiğini belirterek, biz de ise geçmişte rayların üstüne asfalt döküldü. Bugün Saraçhane’yi kazsanız altından ray çıkar dedi. Yolcu olmadan bu hizmeti veremeyeceklerini belirten Güngör, önceliğimiz her daim yolculardır, zira yolcular olmasa bu hizmeti veremeyiz. Bundan dolayı yol, araç, şoför, duraktan önce yolcu gelir dedi. Etkinlik ve verimliliğin çok önemli olduğunu söyleyen Güngör, müşterinin mutlak suretle memnun edilmesi gerektiğini belirtti.

 

Günde 4,5 Milyon İnsan Taşıyoruz

Katılımcılara son olarak İETT Otobüs İşletme Daire Başkanı Ayhan Ayvaz hitap etti. Ayvaz konuşmasında 775 hattı yönettiklerini belirterek, günde 5650 araçla 4,5 milyon kişiyi taşıdıklarını belirtti. Ayvaz ayrıca, müşteri memnuniyetini arttırmak için araç sürücüleri üzerine de bir dizi çalışmalar yapacaklarını belirtti.