İhracatın finansmanı noktasında Türk Eximbank Destekleri ASKON’da geniş bir katılım ile ele alındı.

ASKON Genel Merkezi’nde düzenlenen programın açılış konuşmasını ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın yaptı.  Başkan Aydın, küresel piyasaların darlığının etkisi ile bugün ekonomi alanında sıkıntılı bir sürecin yürütüldüğünü, dengeleme sürecinin rayında devam ettiğini belirtti. Başkan Aydın ayrıca,  İhracatımızı arttırmak zorunda olduğumuzu belirterek, daha yüksek katma değerli ihracata yönelmemiz gerektiğini ve bunu yaparken de finansmana erişim noktasında rahatlamaya ihtiyacımız olduğunu söyledi.

Başkan Aydın’ın ardından Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Türk Eximbank’ın çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Yıldırım konuşmasında ayrıca, eximbankın toplam ihracattaki finans oranı, desteklenen KOBİ sayıları ve hedefleri noktasında bilgiler aktardı. Yıldırım ayrıca teminat mektupsuz kredi, yeni teminat unsurları ile yeni enstrümanlarla hakkında bilgiler aktardı. Yıldırım son olarak ASKON üyelerinden gelen soruları cevapladı.

Programa ayrıca ASKON İcra ve YK Üyeleri ile çok sayıda ASKON Üyesi iş insanı katılım gösterdi.

Program sonrasında ASKON Genel Başkanımız Orhan Aydın, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’a günün anısına takdimde bulundu.

 

SUNUM DOSYASI