Maltepe mah. Davutpaşa cad. Zeytinburnu/İstanbul
+90 212 481 5550

TÜBİTAK TEYDEB TANITIM ETKİNLİĞİ

Değerli Üyemiz; TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) kapsamında;  yeni açılan “Sipariş Ar-Ge” ve “Patent Lisans” çağrılarına yönelik olarak  ASKON işbirliği ile online  tanıtım etkinliği 14 Temmuz 2020 Salı günü  saat 15:30-17:30 olarak belirlenmiştir. Belirtilen programa Genel Başkanımız Sn. Orhan Aydın ve TÜBİTAK Başkanı Sn.Prof.Dr. Hasan Mandal Bey’ler katılım sağlayacak olup, Sipariş Ar-Ge Çağrısı – […]

İSTANBUL VALİMİZ YERLİKAYA’YI YÖNETİM KURULU TOPLANTIMIZDA AĞIRLADIK

İstanbul Valimiz Sn. Ali Yerlikaya Genel Merkezimize nezaket ziyaretinde bulunarak Yönetim Kurulu toplantımıza katıldı. İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya ASKON Genel Merkezi’mize nezaket ziyaretinde bulundu. Genel Başkanımız Orhan Aydın ve Yönetim Kurulu üyelerimizin ağırladığı Valimiz ayrıca ASKON Yönetim Kurulu toplantımıza da katılarak gündeme ilişkin konularda görüş alışverişinde bulundu.

VERBİS SÜRESİ UZATILDI

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemine kayıt olmak için tanınan süreleri uzattı. yıllık çalışan sayısı 50’den veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon liradan çok olan veri sorumluları ile yurt dışında yerleşik veri sorumlularının VERBİS’e kayıt süresinin 30 Eylül 2020’ye, yıllık çalışan sayısı 50’den ve yıllık mali bilançosu 25 milyon liradan az, […]

BASINDA BUGÜN

Genel Başkanımız Orhan Aydın VERBİS kayıt süresi ile ilgili açıklamalarda bulundu. “VERBİS’e kayıt yaptırmayan şirketlerin 20 bin TL ile 1 milyon TL arasında ceza yaptırımı ile karşı karşıya. Bu zorlu süreçte firmalarımız bu yükün altından kalkamaz, iş dünyası adına VERBİS’e kayıt süresinin yıl sonuna kadar uzatılmasını talep ediyoruz.”

Ümmetin Yetimlerine Bayram Ol

ASKON ve Denizfeneri organizasyonu ile bu bayramda 2500 yetim çocuğumuza bayram harçlığı veriyoruz. Siz de bu hayır kervanına katılmak isterseniz; Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Genel Merkezi Ziraat Katılım Bankası IBAN: TR02 0020 9000 0002 9701 0000 18 hesap numarasına 150 TL bağışta bulunabilirsiniz.

COVİD-19 ve Ekonomiye Etkileri

İlgili çalışmaya Koronavirüs Ekonomi Etkileri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

23 Nisan Kutlu Olsun!

Genel Başkanımız Orhan AYDIN’ın 23 Nisan Tebrik mesajı: “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. kuruluş yıl dönümünü, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, nice yıllara aynı coşku ile kavuşmayı diliyorum.” #23NisanUlusalEgemenlikveCocukBayramı  

ASKON KIZILAY İŞBİRLİĞİYLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK

Değerli Üyelerimiz, Toplumsal dayanışmamızın en üst safhada olduğu bu günlerde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere ülkemizin güzide kurumu Kızılay tarafından gıda kolisi temin edilmekte ve muhataplarına ulaştırılmaktadır. Sizlerden istirhamımız bu anlamlı dayanışmanın bir parçası olarak Kızılay aracılığı ile kardeşlerimize ulaşmanızdır. 60 TL ödeyerek 1 paket gıda yardımında bulanabileceğiniz Kızılay hesap numaraları şu şekildedir; Hesap No: 1745-2868-5238 […]

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

“Diyarbakır’ın Kulp llçesinde PKK terör örgütü tarafından menfur bir saldırı sonucu şehit edilen orman işçilerimize Allah (c. c)’dan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” Orhan Aydın | Genel Başkan

ASKON GÜNCEL HABERLER

ANADOLU ASLANLARI İŞ ADAMLARI DERNEĞİ YAZILI VE GÖRSEL MECRALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

ASKON KURUMSAL VE YAYINLAR

TALEP DOĞRULTUSUNDA ÖZEL ÇÖZÜMLER

ÜYELER ARASI TİCARETİ
GELİŞTİRME İNDİRİM ANLAŞMASI

ETKİNLİK TAKVİMİ

ASKON SEKTÖREL KOMİSYONLARI

TALEP DOĞRULTUSUNDA ÖZEL ÇÖZÜMLER

ASKON İÇİN NE DEDİLER?

DEVLET BÜYÜKLERİNİN ASKON HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ

Recep Tayyip ERDOĞAN
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı

Alemlere Rahmet olarak gönderilmiş olan Hz. Peygamber (S.A.V) ahir zamanda bizlere imanı kalpte tutmak, kor ateşi elde tutmak kadar zor olacak diye haber vermiştir. İmanın yani hakikatin adeta bir kor ateşe döndüğü günlerden geçiyoruz. Allah’a hamd olsun bu kor ateşi elinde tutanlar var. Allah’a sonsuz şükürler olsun, çağın her türlü taaruzuna karşı asil, vakur, hakkaniyet hattında duruşunu bozmayanlar var. O kor ateşi herşeye rağmen elinizde tuttuğunuz için haksızlık karşısında eğilmeyip bükülmeyip her daim hakkı savunduğunuz için, asaletli duruşunuzdan hiçbir zaman taviz vermediğiniz için her birinizi kutluyor. Allah sizlerden razı olsun diyorum.

Binali YILDIRIM
TBMM Meclis Başkanı

Türkiye’de milli iradenin baskı altına alınmak istendiği, insanlarımızın, enerjimizin adeta tüketilmeye çalıştığı zor yılları çok iyi biliyorsunuz. O zor yıllarda ülkesine hizmet etmek, değer katmak isteyen insanlar büyük baskılar gördü. İş kurmak eve ekmek götürmek, insanımızı iş, aş sahibi yapmak için çırpınan girişimcilerimiz, sadece inançları ve düşünceleri yüzünden büyük bir eziyet çektiler. O zor günlerde Türkiye’nin değerleri korumak için verdiğiniz mücadeleyi daha dün gibi hatırlıyoruz. Ülkemizin kalkınmasında, büyümesinde çok büyük emeğiniz olduğunu biliyor sizlerle gurur duyuyoruz. Sizlere şükran borcumuz var. Çünkü sizler akıl teriyle, alın teriyle, üretiminizle ve iş hayatına yaptığınız katkılarla Türkiye’nin bel kemiğisiniz.

Recep Tayyip ERDOĞAN
TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI

Bu mübarek günlerde yoksullarla, mazlumlarla, gariplerle dayanışmasını artıran, ihtiyaç sahiplerine el uzatan, kimsesizlerin hamisi olan tüm ASKON mensuplarına şükranlarımı sunuyorum. “Haklı Zenginlik” ifadesiyle bayraklaştırdığınız ideallerin, sizlere bu kutlu yolda azık olacağına inanıyorum.

Sizler ülkemizin ve demokrasimizin en zor dönemlerinde ortaya koyduğunuz asil duruşla gerçekten tarih yazdınız, örnek oldunuz. Cesaretinizden, dirayetinizden, sabrınızdan dolayı her birinizi tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Türkiye’yi büyüttüğünüz, Türkiye’nin kazanımlarına yenilerini eklediğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.

EKONOMİK İŞ BİRLİKTELİKLERİMİZ

ASKON ÜYELERİNE AVANTAJLI FİYATLAR SUNAN ÇÖZÜM ORTAKLARI İLE YAPILAN ANLAŞMALARDA TİCARETLERİMİZE DAHA UYGUN FİYATLAR SUNMAKTADIR. YÜZÜN ÜZERİNDE ANLAŞMA YAPILARAK ÜYELERİMİZE BU VANTAJLARI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

SAYILARLA ASKON

ASKON OLARAK ÜLKE EKONOMİSİNE KATKILARIMIZ

KURUMSAL ÜYE 6.000+
İSTİHDAM 500.000+
İHRACATA KATKI 17 MİLYAR $ +

YENİ ASKON ÜYELERİMİZ

ASKON OLARAK ÜLKE EKONOMİSİNE KATKILARIMIZ