Sağlıkta dönüşüm programının yeni bir safhası olarak gösterilen şehir hastaneleri Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken’in konuşmacı olarak yer aldığı bir panel ile ele alındı.

ASKON Genel Merkezi’nde düzenlenen ve Moderatörlüğünü ASKON Sağlık Sektör Kurulu Başkanı Tekin Yılmaz’ın yaptığı panele Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken’in yansıra ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, ASKON YK Üyeleri ve ASKON Üyeleri da hazır bulundular.

Panelde katılımcılara şehir hastanelerine ilişkin bir sunum yapan Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, şehir hastaneleri hakkında da bilgiler aktardı. Şehir hastanelerinde alanların tek odalı veya çift odalı yataklara göre ayarlandığını belirten Öğütken, odaların kendi tuvaleti ve banyosu içinde 35 metrekare büyüklüğünde son derece lüks bir şekilde hazırlandığını söyledi. Öğütken ayrıca lüks ve konforlu hastaneler sayesinde sağlık turizminin de geliştiğine vurgu yaparak 2002 yılından bu yana çok büyük atılımlar yapıldığını şu an 3 milyar dolarlık sağlık turizmini 20 milyar dolara çıkartmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Panelde ayrıca katılımcılardan gelen sorular da cevaplanarak sağlık sektörüne ilişkin sorunlar da ele alındı.

Panel sonrası ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken’e günün anısına Elif yazılı tablo takdim etti.